Δευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2009

ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ...

Τουλάχιστον πήραμε τον βαθμό της ισοπαλίας. Το νικηφόρο σερί του Παναθηναϊκού μας σταμάτησε στην καβάλα, αλλά το σημαντικότερο για την «Τριφυλλάρα» είναι ότι έμεινε στην κορυφή, ισόβαθμη όμως με τον αρουραίο. Πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Σισέ μπορεί να μην είχε πάρει μπάλες στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά «χτύπησε» στο τέλος, πετυχαίνοντας ένα ωραίο γκολ με κεφαλιά. Στο αγωνιστικό μέρος τώρα, στο 21' θα γίνει το 1-0 για τους γηπεδούχους και θα παγώσουν οι οπαδοί και οι παίχτες μας. Η πρώτη φάση του Παναθηναϊκού μας θα έρθει στο 38', όταν ο Λέτο θα κάνει ένα πολύ καλό σουτ από τα δεξιά, όμως η μπάλα θα κοντράρει και θα περάσει μόλις πάνω από την εστία του κάλατς. Στο 43' θα γίνει και το 2-0 για την καβάλα και θα παραμείνει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Τεν Κάτε θα πιάσουν τόπο. Στο 56' ο Νίνης θα κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και ο Κατσούρ με προβολή από το πρώτο δοκάρι θα μειώσει σε 2-1 για την Τριφυλλάρα. Στο 67' μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό μας να ισοφαρίσει, όταν ο Καραγκούνης θα περάσει όποιον βρεί μπροστά του, θα μπεί στην περιοχή, αλλά το σουτ του είναι κακό και θα περάσει άουτ. Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία για το «Τριφύλλι», όταν πολύ καλό σουτ του Νίνη μέσα από την περιοχή, θα εξουδετερωθεί από τον κάλατς. Τελικά η ισοφάριση για την ομαδάρα μας θα έρθει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4'), όταν σέντρα του Κατσουράνη από τα αριστερά, θα πεταχτεί πιο ψηλά από όλους ο Σισέ και με κεφαλιά θα φέρει το μάτς στα ίσα. Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Μπίαρσμιρ (46' Σαλπιγγίδης), Σαριέγκι, Καντέ, Σιμάο (56' Καραγκούνης), Κατσουράνης, Νίνης, Γκάμπριελ, Λέτο (73' Ρουκάβινα), Σισέ.