Σάββατο 7 Μαρτίου 2009

ΔΗΜΟΥ ΨΥΧΑΡΑΑΑΑ

Μεγάλη νίκη για τον Παναθηναϊκό επί του Πανιωνίου με 7-4 στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ. Οι πράσινοι υπό το βλέμμα του Κώστα Δήμου που έδωσε το παρών στην αναμέτρηση, πήραν πολύ σημαντική νίκη που τους επιτρέπει να κάνουν όνειρα ακόμα και για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης.Οι πράσινοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-4 στο τέλος των δύο πρώτων οκταλέπτων αλλά στη συνέχεια με άμυνα που τσάκιζε κόκαλα κατάφεραν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή. Οι παίκτες του Άντριτς με επί μέρους σκορ 5-0 πήραν την πολύ μεγάλη νίκη.Στην καθίζηση της ομάδας του Λούδη έπαιξε σημαντικό ρόλο η αποβολή χωρίς αντικατάσταση του Παπαδόγκωνα που χτύπησε τον Βράνιες, η οποία την ανάγκασε να αγωνιστεί για τέσσερα λεπτά στην τρίτη περίοδο με παίκτη λιγότερο.

Ότι και να πούμε για τον Κώστα Δήμου είναι λίγο. Ο 27χρονος παρακολούθησε το ματς από κοντά, πήρε ειδική άδεια από τους γιατρούς να βγει από το ΚΑΤ για μερικές ώρες ώστε να βρεθεί δίπλα στους συμπαίκτες του και να πάρει από την πλευρά του μία ψυχολογική τόνωση.